Kategorie

[zamknij]

Dodaj opinię o sklepie

Opinia:      
Twoje imię/nick:
Numer zamówienia: (numer nie będzie nigdzie wyświetlany, jest potrzebny tylko w celu potwierdzenia autentyczności)
Treść opinii: Wpisanych znaków:
Pozostało znaków:

Uprawa i hodowla marihuany

Gdzie można hodować marihuane?

uprawa i hodowla marihuany na świecieUrugwaj stanowi pierwszy (i jedyny!) kraj na świecie, który zdecydował się na pełną legalizację marihuany, czyli uprawę bądź hodowlę, handel oraz zażywanie. Urugwajczycy mogą hodować indywidualnie do 6 krzaków konopi rocznie, a nawet powoływać kluby palaczy liczące od 15 do 45 osób, w ramach których zezwala się na uprawę do 99 krzewów w ciągu roku.

Nie tylko Urugwaj

Choć kompletne zalegalizowanie marihuany dotyczy wyłącznie Urugwaju, istnieją kraje, w których też można raczyć się tą substancją. W Belgii dozwolona jest uprawa marihuany w liczbie jednej rośliny oraz posiadanie maksimum 3 gramów suszu. W Szwajcarii, w niektórych kanonach, marihuana jest legalna – można kupić ją w tzw. coffee shopach.

Marihuana lecznicza

Od 1 stycznia 2010 roku w Czechach można uprawiać 5 roślin na własny użytek, a posiadanie do 15g marihuany nie jest przestępstwem, tylko wykroczeniem. Od 2 kwietnia 2013 roku w czeskich aptekach można legalnie nabyć marihuanę medyczną wydawaną na receptę przez lekarzy w przypadku osób chorych na stwardnienie rozsiane, AIDS czy chorobę Parkinsona. Z kolei w Holandii dopuszczone jest jednorazowe kupno 5 gramów i tyle też wolno posiadać przy sobie. Uprawianie krzaków jest w tym kraju nielegalne, z wyjątkiem hodowli na własny użytek - w takim wypadku można uprawiać 5 roślin.

Biorąc pod uwagę Stany Zjednoczone, w zgodzie z ustawą federalną z 1970 roku, handel, uprawa oraz posiadanie jest nielegalne i wiąże się z kara pozbawienia wolności. Nastąpiły jednak pewne zmiany. 6 listopada 2012 roku Waszyngton stał się pierwszym stanem, który zalegalizował marihuanę nie tylko w celach medycznych, ale i rekreacyjnych. Natomiast od 1 stycznia 2014 roku marihuana stała się też legalnie dostępna w stanie Kolorado.

W Polsce nielegalne

W Polsce import, uprawa bądź hodowla, pośrednictwo w sprzedaży oraz posiadanie marihuany jest nielegalne, a więc stanowi przestępstwo określone w ustawie z dnia 29 lipca 2005 roku (z późniejszymi zmianami) o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz.U. Z 2005 r. Nr 179, poz. 1485). Za samo dysponowanie marihuaną grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast udostępnianie marihuany innej osobie podlega karze do 10 lat pozbawienia wolności (w przypadku osoby nieletniej – nawet do 15 lat więzienia).